Yeni Türkü

Ergün ŞENLENDİRİCİ

Ergün ŞENLENDİRİCİ, Yeni Türkü’nün 1994 yılında yayınlanan Külhani Şarkılar isimli albümünde trompet çalmış, bu albüme konuk müzisyen olarak katkıda bulunmuştur.

Kuşaklardır müzikle uğraşan ŞENLENDİRİCİ ailesinin bir ferdi olarak 1958 yılında Bergama’da dünyaya gelen Ergün ŞENLENDİRİCİ, sürekli müzikle iç içe bir hayat sürdürmüştür. Çocuk yaşta eline aldığı enstrümanı trompet ile yurtiçi ve yurtdışında önemli festivallere katılmıştır.

Uzun yıllar Okay TEMİZ’le birlikte çalışan ŞENLENDİRİCİ, ayrıca Grup Jaguar isimli bir müzik grubu kurmuştur. Grubun kendi ismiyle yayınlanmış bir albümü bulunmaktadır. Ayrıca, kuruluşunda yer aldığı İstanbul’un Sesi Orkestrası ile de bir albüm yayınlamıştır. 1997 yılında Okay TEMİZ ile gittikleri bir konserin dönüşünde kalp krizi geçirerek aramızdan ayrılmıştır.

Bu maddenin içeriğinde eksik bulduğunuz her konuyu, lütfen iletişim linkini kullanarak bizlere bildiriniz. Maddeyle ilgili bilgi, belge, fotoğraf, video vb. tüm katkılarınız, web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve yayınlanacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, tüm katkılarınızı isminize yer vererek yayınlayacaktır.