Yeni Türkü

Erkin HADİMOĞLU

1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Erkin HADİMOĞLU, İstanbul Belediye Konservatuarı Keman Bölümü ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Keman Bölümü mezunudur.  1991’den beri Yeni Türkü grubunda keman, klavyeli çalgılar ve akordeon çalmakta; vokallere katkıda bulunmaktadır. Ayrıca 1999 yılından beri, grubun konser ve organizasyon işlerini yürütmektedir. Ortaklarından olduğu kayıt stüdyosu ve müzik yapım şirketiyle, halen pek çok albüm ve film-dizi film müziği çalışmasında besteci ve düzenlemeci olarak katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

Erkin HADİMOĞLU 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Orta öğrenimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlayan HADİMOĞLU, henüz ilkokulda okuduğu 1981 yılından itibaren İstanbul Belediye Konservatuarı Keman Bölümü’ne devam etmiştir. Sonraki yıllarda İstanbul Devlet Konservatuarı’na bağlanmış olan kurumdaki lisans eğitimini 1994 yılında tamamlayan HADİMOĞLU, 1990 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Keman Bölümü’nde de eğitim görmüştür.

1988–1990 yılları arasında Kuzey Kıbrıs Senfoni Orkestrası ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Orkestrası’nda konsermaister ve solist olarak görev yaptı. 1990–1991 yılları arasında “çığan müziği” adı altında sahne performanslarında bulunan ekiplerle çalıştı.

1991 yılında, Yeni Türkü’yle katılan HADİMOĞLU, grupla birlikte ilk konserine Şubat 1992’de Ankara Yükseliş Koleji’nde çıktı. Grupta keman, klavyeli çalgılar, akordeon çalmakta ve vokallere de katkıda bulunmaktadır. 1993 yılından itibaren üzerinde çalıştıkları Süper Baba dizi müzikleriyle, Cengiz ONURAL’dan ilk film müziği yapma deneyimlerini edindi. Bu deneyimlerini sonraki 15 yıl boyunca Yeni Türkü ve Derya KÖROĞLU ile yaptıkları 20’yi aşkın eserin müziklerine taşıdı.

1998 yılında Derya KÖROĞLU ile ortak olarak Yedi Deniz stüdyosunu ve Her Dem Müzik – Konser Organizasyonu Şirketini kurmuştur. Düzenlemelerini yaptığı ve yapımını koordine ettiği albüm ve organizasyon projeleri içinde, Sabahat AKKİRAZ, Belkıs AKKALE, Onur AKIN, Suat SUNA, Baha, Murat GÖĞEBAKAN, Cihan YILDIZ, Gülay, Ender, Cihan YILDIZ, Mutaf ve Rober HATEMO’nun albümleri; Geçmişten Geleceğe Yunus Emre, GS Marşı ve İstanbul Kanatlarımın Atında-Film Müzikleri projeleri sayılabilir.

HADİMOĞLU, 1999 yılından beri Yeni Türkü grubunun konser ve organizasyon işlerini de yürütmektedir.

Yer Aldığı Albümler

Yeni; Klavyeli Çalgılar, Fender Rhodes, Vokal

Şimdi ve Sonra; Piyano, Akordeon, Klavyeli Çalgılar

Bu maddenin içeriğinde eksik bulduğunuz her konuyu, lütfen iletişim linkini kullanarak bizlere bildiriniz. Maddeyle ilgili bilgi, belge, fotoğraf, video vb. tüm katkılarınız, web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve yayınlanacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, tüm katkılarınızı isminize yer vererek yayınlayacaktır.